Zahrady a Floristika

Zahrada

vznikala v různých částech světa v mnoha podobách a šlo původně vždy o nejintenzivněji obdělávanou zemědělskou část pozemku, obvykle u obytné budovy. Jedná se o lidmi upravený pozemek s uměle vysázenou vegetací, prostor kde jsou obvykle pěstovány nebo umístěny rostliny. Slouží k odpočinku, volnočasovým aktivitám, reprezentaci, pro pěstování rostlin určených ke konzumaci nebo i jinému účelu. Je důležité propojení s interiérem a celkovým konceptem.

Floristika

Neboli aranžování květin je úprava materiálů a květin nebo rostlin, která vzhledově vytváří opticky celek.
Velké rostliny v květináčích udávají tón a jsou nezbytným doplňkem kvalitního interiéru. Ty mají schopnost v nejrůznějších prostorech vytvořit jedinečnou atmosféru. Velké rostliny patří k duchu naší uspěchané doby. Není proto překvapením, že velké živoucí rostliny v interiéru prokazatelně uklidňují a mají pozitivní vliv na pracovní klima. Samotný pohled na rostliny v nás vyvolává pozitivní emoce, pocit uvolnění a zdraví.

Pokojové květiny

bydlení bez nich si asi sotva představíme. Většinou je k vidění množství větších či menších květináčů okupujících okenní parapety nebo poličky. Avšak velkým, minimalisticky zařízeným místnostem svědčí gigantická zeleň v dominantním květináči. Mohutné rostliny bývají díky odpařování vody z listů skvělými regulátory mikroklimatu, a navíc slouží i jako lapače prachu. Rostliny mohou dokonce pomoci při zařizování anebo členění místností – mohou se z nich stát přirozené zelené příčky, hodí se do nevzhledných, těžko řešitelných koutů. Záleží také na stylu interiéru i podmínkách, které jste schopni rostlinám poskytnout.

Vertikální zahrady

velkoplošné zeleně na zdi v bytě. Jejich výhodou je, že výrazně povznesou estetickou stránku bytu. Většinou se pěstují na roštu, jednoduché kovové konstrukci, na niž se zavěšují speciální kapsy anebo lehké květináče

Kotíkova 884/15, 10300 Kolovraty
Hlavní Město Praha, Česká Republika

+420 773 479 223
designbymm@seznam.cz