Zahrady a Floristika

Zahrada

vznikala v různých částech světa v mnoha podobách a šlo původně vždy o nejintenzivněji obdělávanou zemědělskou část pozemku, obvykle u obytné budovy. Jedná se o lidmi upravený pozemek s uměle vysázenou vegetací, prostor kde jsou obvykle pěstovány nebo umístěny rostliny. Slouží k odpočinku, volnočasovým aktivitám, reprezentaci, pro pěstování rostlin určených ke konzumaci nebo i jinému účelu. Je důležité propojení s interiérem a celkovým konceptem.

Floristika

Neboli aranžování květin je úprava materiálů a květin nebo rostlin, která vzhledově vytváří opticky celek.
Velké rostliny v květináčích udávají tón a jsou nezbytným doplňkem kvalitního interiéru. Ty mají schopnost v nejrůznějších prostorech vytvořit jedinečnou atmosféru. Velké rostliny patří k duchu naší uspěchané doby. Není proto překvapením, že velké živoucí rostliny v interiéru prokazatelně uklidňují a mají pozitivní vliv na pracovní klima. Samotný pohled na rostliny v nás vyvolává pozitivní emoce, pocit uvolnění a zdraví.

Pokojové květiny

bydlení bez nich si asi sotva představíme. Většinou je k vidění množství větších či menších květináčů okupujících okenní parapety nebo poličky. Avšak velkým, minimalisticky zařízeným místnostem svědčí gigantická zeleň v dominantním květináči. Mohutné rostliny bývají díky odpařování vody z listů skvělými regulátory mikroklimatu, a navíc slouží i jako lapače prachu. Rostliny mohou dokonce pomoci při zařizování anebo členění místností – mohou se z nich stát přirozené zelené příčky, hodí se do nevzhledných, těžko řešitelných koutů. Záleží také na stylu interiéru i podmínkách, které jste schopni rostlinám poskytnout.

Vertikální zahrady

velkoplošné zeleně na zdi v bytě. Jejich výhodou je, že výrazně povznesou estetickou stránku bytu. Většinou se pěstují na roštu, jednoduché kovové konstrukci, na niž se zavěšují speciální kapsy anebo lehké květináče

Kotíkova 884, 10300 Kolovraty
Hlavní Město Praha, Česká Republika

+420 773 479 223
info@designbymm.cz