Otopná tělesa

Topná sezona sice pomalu končí, ale radiátor nemusí jen topit a „mít funkci“, i během letních měsíců můžeme krásně zdobit zeď i celou místnost. Některé se mohou podobat až uměleckým dílům s nadčasovým pojetím a stávají se tak designovými skvosty.

Někdy se zdají na první pohled obtížně identifikovatelnými objekty. Nevíme zda je to socha, abstraktní dílo umělce nebo účelově řešená kompozice v místnosti. Opak je pravdou, tyto „objekty“ splňují i svoji nedílnou funkci pro moderního člověka – schopnost vytápět místnost. Moderní otopná tělesa mají spoustu dalších výhod – vyšší výkon, nižší spotřebu a rozličné regulační prvky, které pomáhají co nejrychleji dosáhnout požadované teploty a přitom šetří energii.

Mezi designovými radiátory jsou velkým hitem deskové (panelové) modely z oceli. Jsou velice tenké, nezabírají tedy více prostoru než nástěnné dekorace, a přitom se rychle ohřejí. Výběr je hned z několika možných barev, rozměrů, dekorů, výší výkonu či zdrojů – mohou být jak elektrické, tak napojené na přívod horké vody.

Grafické dekory z obyčejného radiátoru udělají téměř umělecké dílo v podobě obrazu.
Grafiku si v některých případech můžete navrhnout sami. Výrobci lze také dodat vlastní motiv nebo fotografii, která se následně přenese na povrch radiátoru.

Dostupná otopná tělesa, jejichž podoba je jen těžko popsatelná mohou obývací pokoj, ložnici nebo vstupní halu zdobit jako hřející ocelové bludiště, keramické květy, ovály a kruhy nebo panely, jejichž povrch imituje geologické nálezy. Hřát vás mohou radiátory jejichž trubkovitá konstrukce má tvar poličky, která zároveň může sloužit k odkládání věcí. Barvu lze sladit s odstínem stěny či nábytku díky široké škále barevných povrchů. Tělesa lze i polepit zrcadlovou fólií nahrazující standardní zrcadlo.

Kotíkova 884/15, 10300 Kolovraty
Hlavní Město Praha, Česká Republika

+420 773 479 223
designbymm@seznam.cz